Genel Sağlık Bilgileri

Sağlık Alanında Çok Sayıda İçerik

Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Türkiye Turizm Rehberi

Yaz İçin Tatil Önerileri

Küçük Bir Tatil Beldesi, Büyük Bir Turizm Cenneti: Akyaka

Sakar Yokuşu'ndan Akyaka Genel Görünüm

Belki içinizde gidenleriniz görenleriniz vardır. Ama ben gitmeyen ve görmek isteyenler için yazmak istiyorum. Ya da gidip de bir kez daha gitmek isteyenler için farklı bir bakış açısı getirebiliriz belkide... 

Özel Müzeler Rehberi

Özel Müzeler

Kamu Kurum ve Kuruluşları, gerçek ve tüzel kişilerle vakıfların kendi hizmet konuları veya amaçlarını gerçekleştirmeleri için başvurmaları halinde özel müze açmalarına izin verilmektedir.

Özel Müze kurma isteklerini konu alan başvurular 2863 sayılı Kanun  ve buna bağlı çıkarılan "Özel Müzeler ve Denetimleri Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda incelenmekte, müzenin yeterli nitelik ve nicelikte bulunması ve sürekli hizmet vermesi hususları dikkate alınarak değerlendirilmektedir.

Gerçek ve tüzel kişilerce kurulacak müzeler, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın izin belgesinde belirlenen konu alanlarına ilişkin taşınır kültür varlığı bulundurabilir ve teşhir edebilirler. Bu müzelerde taşınır kültür varlıklarının korunması devlet müzeleri statüsündedir.

13.01.2011 tarihi itibari ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nün denetiminde 146 adet özel müze bulunmaktadır.

Selimiye Camii

Edirnede'ki en görkemli Osmanlı yapısı olan Selimiye Camii, II. Selim adına yaptırılmıştır. Mimar Sinan'ın ustalık dönemi eseri sayılır. 1568-1575 yılları arasında inşaa edilen caminin üçer şerefeli ve her bir şerefesine ayrı ayrı merdivenlerle çıkılan 71 metre yükseliğindeki dört minaresi vardır.

Mevlana Türbesi

1274 yılında inşaa edilen eser Konya'dadır. Firuze çinilerle süslü kubbesi Selçuklu Dönemi'nin en güzel eserlerindendir. 16 dilimli yeşil kubbe, Türk çadırını andıracak bir mimari üslupta tasarlanmıştır.

Cennet Ülke Türkiye

Türkiye, gerek matematiksel konumu gerekse özel konum özellikleri itibariyle değerlendirildiğinde dünyanın şanslı ülkelerinden. Üç tarafı denizlerle çevrili olması, orta kuşakta yer alıyor olması Türkiye'yi ayrıcalıklı bir ülke yapıyor. Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarını çekici kılan bir çok özellik var.

Akademik Pencere

Özel Hocadan Evde Birebir Özel Ders

Şekersiz Doğal Karadut Şurubu

Öğrenci Kütüphanesi

YK Akademi

  • Konu Anlatım Videoları
  • Tarih ve Coğrafya Haritaları
  • Coğrafya Grafik ve Diyagramları
  • Soru Bankası
  • Soru Çözümleri
  • Ders Notları
  • Dokümanlar
  • Proje ve Performans Ödevleri
  • Özel Dersler
  • Yardımcı Hizmetler
Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net