Tamamen doğal ağaçtan (sahil çamı) elde edilen ve birbirine eşit ebatlarda hazırlanmış tahta parçalarından oluşan oyun seti...

KAPLANIN KENDİ TANITIMI (LANSMANI) İSE ŞÖYLE

KAPLA ve çocuklar biraraya gelince, ortaya çıkan sihir herkesi sarar. Farkına bile varmadan oyuna katılırsın, sihirli tahtalarla birbirine bağlanırsın.
Kapla tahtalarını biraraya getirince kuleler, köprüler, arabalar, hayvanlar, yaratıklar bir bir ortaya çıkar. Yaparken parçaları seçmene gerek kalmaz çünkü her tahta tıpatıp aynıdır zaten, sen sadece nasıl bir araya geleceklerine karar verirsin. Yapıştırıcı ya da sabitleyici kullanmaya gerek kalmadan, sadece elinin dengesiyle hissedersin yaptıklarını. Saatler geçer oynarsın, bazen yanında kimse olmadan, bazen arkadaşların vardır, bazen de ailen. Bilirsin ki aklına hayaline gelen her şeyi rahatlıkla yapabilirsin, bunu ben başardım dersin. Hayal edebilirsin ve dahası gerçekleştirebilirsin!

Daha Ayrıntılı Bilgi İsteyenlere...

“Kabouter Plankjes” kelimelerinin kısaltması olan “Kapla”, flamancada cüce tahta anlamına gelir. Hollandalı Tom van dner Brugge çocukluk hayalinin peşinden gider ve Fransa’nın güneyinde eskimeye yüz tutmuş taş bir şatoyu alarak, yenilemeye karar verir. Şatonun restorasyonunu modellerken, ahşaptan kestirdiği birbirinin tıpkısı parçalardan yararlanır. İşte Kapla fikri bu inşa tecrübesinden doğar. O zamandan bu yana Kapla, bir aile şirketi olarak, hayal etme geleneğini yeni kuşaklara taşıyan bir köprü olmayı sürdürüyor.

Hareketlerinin efendisi olan kendinin de efendisi olur. Dengeli ve uyumlu bir akıl için zeka ile beraber koordinasyon becerilerinin de geliştirilmesi önemlidir. KAPLA, ustalık becerilerini ve yaratıcılığı harmanlayarak çocukların odaklanma kapasitelerini artırır ve sürekli değişim içinde olan dünyaya adapte olabilme yeteneklerini geliştirir. Kapla çocukların yaratıcılıklarını ortaya koyabilmeleri için mükemmel bir araçtır. İnşa etmekle kişi kendi karakterini de inşa eder. Yani kapla eğitici oyuncaklar kategorisinde yer alan müthiş bir icattır.

Tom van der Bruggen (Kapla’nın Mucidi)

KAPLA’nın Özellikleri %100 doğal, kaliteli sahil çamından, hassas biçimde kesilerek elde edilen birbirinin tıpatıp aynısı parçaların, titizlikle işlenip, kurutulup tasniflenmesi ile her bir parçada en yüksek kaliteye ulaşılır. Parçaların altın oranı (1:3:5) sınırsız sayıda inşa olanağı sağlarken, sanat yapıtı gibi incelikli, ve teknik olarak sağlam yapılar oluşturmayı mümkün kılar. Diğer yapı bloklarından farklı olarak, malzeme özelliğiyle ve tek büyüklükte oluşuyla, yapıştırıcı ya da sabitleyici kullanmadan inşa etmenin zevkini yaşatır.

Fransa orijinli oyuncak 1988’de ilk çıktığından beri pek çok ödül toplamıştır. Fransız eğitim sistemine girmiş, eğitimsel ve pedogojik faydalar için olduğu kadar sadece keyifle vakit geçirttiği ve çocuklarla büyükleri birbirine bağladığı için de çok sevilmektedir.

 

Hediyelik Oyuncak Market