Bilgisayar Destekli Akıllı Sınıf Sistemi Nedir? Akıllı Sınıf Uygulamaları

Akıllı Sınıf Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Akıllı Sınıf Kullanma Talimatı

Akıllı sınıf sistemi diye de tabir edebileceğimiz bu sistem daha önceki makalemde sizlere anlattığım akıllı tahta kombine sistemi içerisinde yer alan bir fonksiyon yardımıyla devreye sokulabilecek bir özellik aslında…

Öğretmen sınıfta akıllı tahtada dersini anlatıyor, öğrenciler ise dersi dinliyorlar. Ya derse o gün ya da tamamen gelemeyen engelli öğrencilerin durumu ne olacak? Merak etmeyin akıllı tahta programını yazan kişiler bunu da düşünmüşler. Öğretmenin ders anlattığı akıllı tahtanın bağlı olduğu bilgisayarı bir modem sayesinde internet bağlantısına kavuşturursak bütün problemimiz hallolmuş olur.

Aynı MSN’de olduğu gibi önce öğretmen dersi anlatmaya başlamadan önce evdeki kullanıcıların oturum açmasına izin vermesi ve kullanıcı adı ve şifre belirlemesi gerekiyor. Daha sonra öğretmen dersini anlatmaya başlıyor. Evdeki öğrenciler de oturum açarak sınıftaki derse online (canlı) olarak bağlanıyorlar. Ve ders izlemenin keyfini çıkarıyorlar.

Ayrıca öğretmen anlattığı ders notlarını ister resim formatında ister video formatında kaydedebiliyor. Ve kaydettiği bu ders notlarını ya daha sonraki derslerinde kullanabiliyor, ya video paylaşım sitelerinde yayınlayabiliyor ya da başka kullanıcılara e-posta ile gönderebiliyor.

Tanıtım için ekteki sunuya göz atabilirsiniz. Göz atmak için TIKLA...

Seçim sizin…

Yücel Kesen

Site Editörü