10-16 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası

Yine Bir 10 Kasım ve Hissettirdikleri...

Mustafa Kemal yalnız savaşlar kazanmış bir kahraman değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve büyük yenilikler yapmış bir Türk büyüğüdür.

Bugün bu mukaddes vatanın her köşesinde, teneffüs ettiğimiz havanın her zerresinde Ata’nın ideali yaşamaktadır.

Öyle bir meşale yaktın ki bize Atatürk, aradan geçen 69 yıla rağmen içimizdeki sevgin hiç bitmedi, bitmeyecek. Kurduğun cumhuriyeti emanet ettiğin bu gençlik sana verdiği sözden asla dönmeyecek.

Sen yaşarken milletini el üstünde tutardın. Duygu ve düşüncelerinde hep bu milletin derdi-kederi vardı. Türk olmaktan gurur duyar, “İnsanların başta gelen görevi milletine hizmet etmek olmalıdır.” fikrini savunurdun.

Ne mutlu Atatürk’ü olan millete!

Türk halkının Atatürk’e olan sevgisi tarihsel bir sezgiden kaynaklanan sürekli bir duyguya dönüşmüş, kuşaktan kuşağa aktarılan değerli bir miras gibi yüreklere işlenmiştir. Çünkü bu topraklarda var oluş nedenimiz Mustafa Kemal’dir.

Mustafa Kemal, büyük bir asker ve ender yetişen komutanlardandır. O, sahip olduğu komutanlık yeteneğini çeşitli cephelerde ve savaş alanlarında kazandığı tecrübelerle pekiştirmiştir. Trablusgarp’ta, Balkanlarda, Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı sırasında yaptığı görevler ve elde ettiği başarışlar, onun askerlik dehasını gösteren en güzel örneklerdir.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığın bağımsızlık hareketini layıkıyla başarıya ulaştırmış, çok sevdiğin memleketini düşman işgalinden kurtararak yine o çok sevdiğin milletine cumhuriyeti ve nazlı nazlı dalgalanan Türk bayrağını emanet ettin. Bu milletin gönlünde senin sevgin var oldukça Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Seni ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Yücel Kesen

Site Editörü

Facebook'ta bizi takip et!

 Copyright © 2008-2019 | Sosyal Bilgiler Tüm Hakları Saklıdır. Kaynak Gösterilerek Kullanılabilir.

Kurucu&Yönetici: Yücel KESEN