Merhaba benim adım Kirpi Mex. Ben küçük bir ormanda arkadaşlarımla yaşıyorum.Burada bir çok arkadaşım var.Bunlar Fare Jerry, Yılan Alex ve daha çok arkada ım var. Ben burada arkadaşlarımla oyun oynarken bir gün başımıza bir olay geldi. Bu olay hem komik hem de macera doluydu biraz da korktuk tabii.

Bir gün ormanda Jerry, Alex ile saklanbaç oynarken Alex birden ortalıktan kayboldu. Daha sonra onu Jerry ile ararken biz de ormanın bilmediğimiz bir kısmına geldik. Böylece ormanda biz de kaybolduk. Biz de çok korkmuştuk. Gece olmuştu açtık ve üşüyorduk. Ormandaki diğer arkada larımız bizi çok merak ettiklerini sanıyorum.sonunda arkadaşlarımız bizi aramaya çıkmış ortalıklarda yoktu biz ve di er arkada larımız Alex’i aramaya çıktık. Meğer Alex saklanbaç oynarken ağacın tepesinde uyumuş biz ona seslenincede duymamış.

Jerry:

-‘Sen neden oraya saklandın ? Seni çok merak ettik. Çok korktuk . ‘dedi.

Alex.

-‘Çok özür dilerim ben böyle olaca ını sanmamı tım . Ama uyuya kalınca herşey berbat oldu. Hepsi benim suçum tüm arkadaşlarımdan çok özür dilerim.’dedi

Mex:

-‘Önemli değil ama bir daha öyle yerlere tırmanmasan iyi olur.’dedi. Böylece hepimiz iyice bir uykudan sonra güzelce bir ziyafet çektik .

Zeliha Ceyda Akkaya

6. Sınıf