Genel Sağlık Bilgileri

Sağlık Alanında Çok Sayıda İçerik

Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Bu Benim Eserim

Kar Tepe

Selim daha 10 yaşında siyah saçlı, uzun ince kaşları, kapkara gözleriyle uslu bir çocuktu. Ailesiyle dağlık tepelik bir yerde yaşıyorlardı. Ailesiyle buraya yeni taşınmışlardı. Çünkü babası bir çiftçiydi ve işi buraya düşmüştü. Geldikleri yer köydü ve bu köy halkı tarım ve hayvancılıkla uğraşıyordu. Selim'in geldiği köyde okul yoktu. Bu yüzden kasabadaki okula gidecek, oraya köyünden geçen servis ile gidecekti. Selim bunları düşünürken içerden annesi Fatma Hanım:

Kedi'nin Cezası

Güneşli  ve güzel bir gündü.  Gökyüzü masmavi  güneş ise  sapsarı  gülümsüyordu.  O sırada da kırlangıç serçe ve kumru  dut ağacında  birşeyler  konuşuyorlardı;
Kırlangıç;  Ne kadar  güzel bir  gün değilmi ?
Kumru;    Evet çok güzel bir gün hadi gelin uçalım .
Serçe; Evet hadi.

Kirpi'nin Olayı

Merhaba benim adım Kirpi Mex. Ben küçük bir ormanda arkadaşlarımla yaşıyorum.Burada bir çok arkadaşım var.Bunlar Fare Jerry, Yılan Alex ve daha çok arkada ım var. Ben burada arkadaşlarımla oyun oynarken bir gün başımıza bir olay geldi. Bu olay hem komik hem de macera doluydu biraz da korktuk tabii.

Köstebek İle Koyun

Günlerden bir gün kavak ağacında uyuyan köstebek gürültüyle uyanıyor. Kalkıp etrafa bakındı tek gördüğü koyunlardı. Koyunlarda sessizce çimenlerde otluyordu. Eee peki bu ses nerden geliyordu. Koyunlardan birini çağırdı.

Köstebeğin Evi

Günlerden bir gün köstebek yeni bir yuva yapmak için çimeni eşeliyordu. O arada koyun söğüt ağacını dibindeki köy çeşmesinden su içiyorken köstebeğin toprağı eşelediğini gördü.

Koyunun Unutamayacağı Anı

Bir gün bir kavak ağıcının altında yemyeşil çimenlerin üstünde bir koyun otluyormuş. Çok susamış ve daha çok yabancı olduğu bir köyde neyin nerde olduğunu bilmiyormuş. Gezmiş dolaşmış ve sonunda bir köy çeşmesi bulmuş. Doya doya suyunu içmiş. Daha sonra köyde otlarken bir köstebek görmüş. Hemen yanına gidip onunla konuşmaya başlamış:

Serçe, Kumru, Kedi ve Köpek

Kırlangıç günlerden bir gün havada uçarken aşağıda dut ağacından yere dökülen dutları güzel güzel yiyen kedi, köpek, kumru, serçeyi görmüş. Az dut kalmıştı ve bir süre sonra köpek''Yeter artık!!! Siz yemeyin aranızda en güçlünüz benim ve benim yemek yemeye sizden daha fazla ihtiyacım var'', dedi.

Serçe kızgın bir tavır ile:

Ormanda Bir Gün

Bir gün ormana hayvanlar gelecekmiş. Ormandaki hayvanlar ormana başka hayvanların gelmesini istemiyorlardı. Bu yüzden bütün hayvanlara duyurmuşlardı. Herkes dut ağacının oraya gelsin. Toplantı yapacağız ormana başka havyalar geliyor diye duyurdular. Herkes gelmişti oradaydı.

Kumru: kimler geliyor diye sordu serçeye

Akademik Pencere

Özel Hocadan Evde Birebir Özel Ders

Doğal Susam Ezmesi

Şekersiz Doğal Karadut Şurubu

Öğrenci Kütüphanesi

YK Akademi

  • Konu Anlatım Videoları
  • Tarih ve Coğrafya Haritaları
  • Coğrafya Grafik ve Diyagramları
  • Soru Bankası
  • Soru Çözümleri
  • Ders Notları
  • Dokümanlar
  • Proje ve Performans Ödevleri
  • Özel Dersler
  • Yardımcı Hizmetler
Download Free FREE High-quality Joomla! Designs • Premium Joomla 3 Templates BIGtheme.net